Jak powstrzymać wypadanie włosów u 18-latka?

mam 18 lat od okolo 3 miesięcy zmagam sie z wypadaniem włosów wraz z cebulkami. Mialem wykonywane badania na tarczyce. Od 2 miesięcy biore tabletki z biotyną i minovivax 5% a mimo wszystko włosy nadal wypadają mi w bardzo młodym wieku pomimo ze nikt w mojej rodzinie nie był łysy. O włosy bardzo dbam (nie uzywam kosmetyków i suszarki). Nie stresuje sie ponadto. Nie wiem w czym może leżeć problem a na widok wypadających włosów po prostu czuje już smutek. ://

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Przyczyny wypadania włosów mogą być bardzo różne, często wynikają one z zaburzeń hormonalnych. W tym przypadku zalecamy wizytę u endokrynologa, który zleci Panu kompleksowe badania hormonalne i w razie konieczności dobierze odpowiednie leczenie.

Czasami problemy z włosami wynikają z braku określonych suplementów. W takim przypadku warto zadbać o to, aby urozmaicić swoją dietę w produkty bogate w witaminy i minerały. Na wypadanie włosów warto stosować witaminę H, czyli tzw. biotynę oraz cynk.

Pomocna może się okazać także wizyta u trychologa. Jest to specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem oraz odpowiednim leczeniem problemów z włosami. W oparciu o szczegółowy wywiad z pacjentem oraz kompleksową diagnostykę określa przyczynę problemu i wybiera właściwy sposób leczenia. Trzeba być przygotowanym na to, że niekiedy taka terapia trwa przez dłuższy czas i trzeba uzbroić się w cierpliwość, aby zobaczyć pierwsze efekty.

Do czasu wizyty u lekarza warto wypróbować również ziołowe kuracje na włosy z dodatkiem skrzypu i pokrzywy oraz domowe maseczki na bazie drożdży.

Więcej szczegółowych informacji na temat wypadania włosów można znaleźć w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/wypadanie-wlosow-przyczyny-i-sposoby

Zachęcamy też do przeczytania odpowiedzi naszych specjalistów:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-leczyc-nadmierne-wypadanie-wlosow-u-20-latka

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-powstrzymac-wypadanie-wlosow

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-badania-powinnam-zrobic-aby-wykluczyc-androgenowe-wypadanie-wlosow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej