Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co wiesz o alergii pokarmowej u dzieci?

Sprawdź, czy tej choroby można uniknąć, np. odpowiednim odżywianiem w czasie ciąży. Z filmu dowiesz się również, czy alergia jest chorobą, z której nie można zostać wyleczonym, a także kiedy najlepiej badać dzieci pod kątem alergii.

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witamy serdecznie.

Niestety nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na Pana pytanie. Wszystko zależy bowiem na jakim etapie choroby się Pan znajduje, czy jest ona kontrolowana, czy regularnie bierze Pan leki, itd...

Ogólnie mówiąc osobom chorującym na astmę lub PoChP, nie wystar­czą leki. Dlatego powinni regularnie ćwiczyć. Wielu chorych ogranicza aktyw­ność z obawy przed nasi­leniem duszności. Tymcza­sem im bardziej jest się wytrenowanym, tym lepiej znosi się chorobę. Oczywi­ście aktywność musi być dostosowana do aktualnych możliwości. Najprostszy trening to półgodzinny spacer 5 razy w tygodniu. Jeżeli jednak chory jest w dobrej kon­dycji, może uprawiać różne sporty, np.: pływać, jeździć na rowerze, cho­dzić po górach.
 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy