Czy mogę uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności?

Czy w rozpoznaniu, wrodzona wada zastawki aortalnej (dwupłatkowa) i zastawki mitralnej, niedomykalność zastawki aortalnej oraz przedwczesna depolaryzacja przedsionka (pobudzenie przedsionkowe) , uzyskam orzeczenie o stopniu niepełnosprawności ? Przyjmuje leki betaloc ZOL 25

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy otrzyma Pani orzeczenie o niepełnosprawności, ponieważ taką indywidualną decyzję wydaje odpowiednia instytucja. Wydaje się jednak, że opisane przez Panią schorzenia polegające na wrodzonej wadzie zastawki aortalnej i mitralnej, a także inne problemy kardiologiczne mogą znacząco wpłynąć na zdolność do pracy i codziennych czynności, co przekłada się na pozytywną decyzję o orzeczeniu niepełnosprawności.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/grupa-inwalidzka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.