Czy mogło dojść zapłodnienia u 18-latki?

Mam pytanie, bardzo się stresuje i prosiłabym o odpowiedź specjalisty. Czy jest możliwe, aby doszło do zaplodnienia gdy zaspokoajałam mojego partnera oralnie. Do wytrysku nie doszło. Byłam w 7 dniu cyklu. Mój partner dotykał się dłonią po penisie, na którym mogł znajdować się jedynie preejakulat oraz slina. Po jakichś 10 może 20 minutach podczas których jadł oraz robił rzeczy niezwiązane ze stosunkiem zrobił mi tzw. palcówkę. Czy jesy możliwość, że mogło dojść w ten sposób do zaplodnienia? Bardzo sie stresuje, nie mogę aż spać po nocach że stresu. Jestem teraz w 9/10 dniu cyklu i odczuwam ból w jaknikcha, co jeszcze bardziej mnie niepokoi. Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

teoretycznie istnieje możliwość zajścia w ciążę w opisany przez Panią sposób, jednak praktycznie ryzyko to jest bardzo małe.

Przede wszystkim nie doszło do wytrysku. W płynie preejakulacyjnym również mogą znajdować się plemniki, jednak nie w takiej ilości jak w spermie. Można je przenieść z penisa do dróg rodnych kobiety, jednakże wspomina Pani o tym, że partner w międzyczasie wykonywał jeszcze inne czynności. W związku z tym mało prawdopodobne, aby plemniki przeżyły w takich warunkach.

Proszę nie stresować się na zapas. Stres może opóźnić krwawienie miesiączkowe. Dla pewności proszę wykonać test po dwóch tygodniach od zdarzenia.

Podobne pytania znajdzie Pani pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/petting-i-wiarygodnosc-testu-ciazowego,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/prawdopodobienstwio-zajscia-w-ciaze-bez-stosunku,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-w-ogole-istnieje-taka-mozliwosc-zeby-przez-dlonie-przeniesc-plemniki-do-pochwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.