Czy mój problem z kolanem jest związany z wiązadłami krzyżowymi?

Witam.Wczoraj podczas meczu tenisa przy starcie do piłki poczułem ból w lewym kolanie na zewnątrz po lewej stronie kolana.Grałem mezc do końca,ból był wczoraj jeszcze do zniesienia,natomiast dziś rano nie mogę zgiąć ani wyprostować nogi i jest lekka opuchlizna.Czy jest to związane z wiązadłami krzyżowymi?

Dzień Dobry, Ból po zewnetrznej stronie kolana może swiadczyć o wielu strukturach, nie koniecznie o ACL (wiezadło krzyżowe przednie). Zablokowanie kolana i jego obrzęk może być spowodowany problemem z łąkotką czy więzadłem pobocznym piszczelowym. Najlepiej udać się do specajlisty na badanie manualne kolana a pozniej na diagnostykę obrazową - USG, MRI. DObry fizjo też bedzie dobrym pomysłem. Pozdrawiam Łukasz Kłos FIzjoTerapiaHD