Czy mój wynik rezonansu kolana wskazuje na konieczność operacji?

Witam. Mam wynik z rezonansu kolana, na wizytę u ortopedy muszę długo czekać. Proszę o informację czy to coś poważnego. W zakresie rogów tylnych obu łąkotek widoczne zmiany degeneracyjne, śródmiąższowe. brzeg torebkowy rogu tylnego MM zatarty, podtorebkowo w zakresie tego rogu drobne pasma wysokosygnałowe jak w przypadku uszkodzenia typu 2a.Zmiany degeneracyjne. śródmiąższowe przyczepów w zakresie ścięgien mięśni gęsiej stopki.W przedziale przyśrodkowym chrząstki stawowe minimalne nierówne jak w przypadku zmian chondromalacyjnym II stopnia.W obrębie rzepki skośna szczelina pęknięcia chrząstki dochodząca do 50 % jej grubości.Nieco zwiększona ilość płynu w jamie stawowej z odczynowym pogrubieniem błony maziowej. Pogrubiały fałd nadrzepkowy. Niewielka ilość płynu w kaletce brzuchato-półbłoniastej błony maziowej .Niewielkie zmiany obrzękowe ciała tłuszczowego Hoffy. Proszę o opinie nie wiem co mam robić czy konieczna będzie operacja.

Lek. Tomasz Budlewski

czy był jakiś uraz? historia chorób reumatycznych u Pani lub w rodzinie? sądzę że warto jest wykonać badanie usg stawu kolanowego

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.