Czy moja koleżanka cierpi na zaburzenia odżywiania?

Martwię się o swoją koleżankę. Zauważyłam, że od ok. 2 miesięcy znacznie schudła. Wcześniej w pracy jadła regularnie, przynosiła kanapki, kiedy wychodziłyśmy na obiad zamawiała normalny posiłek. Ostatnio jednak liczy każdą kalorię, kanapki zastąpiła jakąś zieleniną a zamiast obiadu zamawia tylko sałatkę. Czy takie zachowanie może świadczyć o jakiś zaburzeniach odżywania?

Witam, myślę, że to za wcześnie aby mówić o zaburzeniu odżywiania, dodatkowo nie wiadomo jak koleżanka je w domu i czy między posiłkami nie podjada żadnych produktów. Warto jednak porozmawiać z taką osobą, uświadomić jej, że nie warto głodować, ponieważ może doprowadzić do zaburzeń tempa metabolizmu i w konsekwencji nadmiernych wahań masy ciała. Pozdrawiam.