Czy moja waga pasuje do wzrostu?

Witam, mam 159 cm wzrostu, a ważę 52,5 kg. Moje marzenie to zejść poniżej 50 kilogramów. Czy to zdrowe? Moje obecne wymiary to 80 cm w piersiach, 63 w tali, 88 w biodrach, 48 w udzie. Marzy mi się mieć tak małe piersi by nie musieć nosić stanika, talię chcę mieć poniżej 60 cm, biodra jakieś 80 - 84 cm, a udo około 43. Wiem, że to dość dziwne. Ale czy osiągalne, podczas zdrowego trybu życia?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Niestety nie napisałaś ile masz lat. Jest to ważne w uwzględnianiu norm.

Ogólnie Twoja masa jest odpowiednia do wzrostu, nie powinnaś schodzić z masą poniżej 48 kg.
U kobiet odpowiednia ilość tkanki tłuszczowej jest ważna dla zachowania prawidłowego metabolizmu i przemian hormonalnych, dlatego nie zdrowe jest nadmierne odchudzanie, może wówczas dojść do zatrzymania miesiączki.

Poza tym, jeśli jesteś w okresie dojrzewania powinnaś dbać o prawidłowe zdrowe odżywianie, jest to ważne dla prawidłowego rozwoju.

Natomiast chcąc zadbać o sylwetkę możesz uprawiać regularny tlenowy wysiłek fizyczny, jest to zdrowe w każdym wieku i powinno pozwolić Ci wyrzeźbić odpowiednie partie ciała.