Czy moje dolegliwości kręgosłupa wymagają operacji?

Mam : " znaczne poszerzenie z częściowym uszkodzeniem tylnego odcinka pierścienia wloknistego krążka miedzykregowego. Splycenie fizjologicznej lordozy ledźwiowej. Lewostronna rotoskolioza. Wczesne zmiany dyskopatyczne L5 - S1. Splycenie lordozy z rotoskolioza " co to znaczy ? Objawami jest ból kręgosłupa promieniujacy do lewego biodra aż do kolana. Momentami nie mogę stać na nogę. Czy to wymaga operacji? Kobieta 25 lat

Lek. Paweł Szadkowski

Na podstawie pani opisu nie można ustalić dokładnych wskazań do leczenia operacyjnego. Opisane zmiany nie są jednak bardzo niepokojące i wydaje mi się, że warto w pierwszej kolejności rozważyć postępowanie zachowawcze (farmakologiczne i fizjoterapeutyczne). Sugeruję udać się do lekarza prowadzącego (neurologa, neurochirurga lub ortopedy).