Co znaczy moja tomografia komputerowa?

Witam serdecznie. Mam wynik TK i proszę o pomoc. Lumbalizacja s1. Zwężenie p. m L4-l5. Śladów kregozmyk zwyrodnieniowy - wtylny. Okrezne uwypuklenie rzędu 6mm pierścienia wloknistego krążka miedzytrzonowego. Zmiana zweza przednią cześć kanału kręgowego oraz przysrodkowe części obu otworów miedzykregowych znacznie redukując ich rezerwę obietosciowa modeluje przednią powierzchnię worka oponowego. Efekt zwężenia nasilają nawarstwienia okostnowe brzegów powierzchni stawowych st. miedzykregowych. Zwężenia tylnych odc. pm. L4-l5 oraz l5-s1 na obu poziomach okrezne rzędu 2mm uwypuklenia pierścieni wloknistych krążków miedzytrzonowych

Witam serdecznie,

Lumbalizacja to wada wrodzona, polegająca na pełnym lub częściowym braku zrostu kości krzyżowej. Może to objawiać się bólami miednicy w okolicy kości krzyżowej zwłaszcza po wykonaniu czynności, które przeciążają kręgosłup. Bardzo często brak jakichkolwiek dolegliwości z tym związanych. Badanie dodatkowo zobrazowało chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Należy z wynikiem zgłosić się do lekarza prowadzącego lub neurologa/neurochirurga celem konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.