Czy może to być objaw depresji?

Od lat mam problem z waga . Jestem otyla. Od 3 lat zauwazylam nastepujace zachowania : nie chce mi sie dbac o siebie , nie chce mi sie rozczesac wlosow , ladnie sie ubrac , nie dbam o siebie i wszystko mi jedno . Zauwazylam ze jezeli jestem samotna czesto siegam po slodczye i fast foody nawet gdy nie jestem gloda . Czy to moze byc objawy depresji? Mam tez hustwki nastroju

Witam,

warto skorzystać z konsultacji z psychologiem. Z Pani opisu wynika że zachowania mogą mieć związek z zaburzeniami depresyjnymi. W trakcie spotkania ze specjalistą zastanowić się nad przyczyną zmian w nastroju, czy wskazana będzie również konsultacja z lekarzem psychiatrą. Objadanie się może spełniać różne funkcje takie jak zaspokojenie emocjonalne, może mieć podłoże nawykowe lub pomagać radzić sobie ze stresem, poprawiać nastrój.

Pozdrawiam

Dorota Nowacka