Czy możliwa jest choroba psychiczna u 21-latki?

Chcialam sie zapytac czy ze mna wszystko okej? Mam swoj wlasny swiat stworzylam go po prostu wymyslilam 2 zycie siedze w kazdym momencie nawet jak jestem w towarzystwie caly czas mowia ze jestem gdzie idziej. Ten swiat jest taki jak nasz i w tym swiecie jak mam zle dni to sa zle rzeczy a jak dobre to dobre rzeczy. Stwarzam w nim rzeczy codzienne na przyklad jak cos sie stanie. Zalozmy ze na przykład ze pokloce sie z mama to w tym swiecie to jeszcze wyobrazam se dodatkowe rzeczy ze na przyklad ze wyprowadzilam sie albo mnie wywalil z domu. A jak na przyklad stanie sie cos dobrego na przyklad zdalam prawo jazdy to wtedy ze mam najlepsze auto porszi. Ogolnie w moim swiecie jest tez duzo ludzi których uwazam za wyjatkowych z rodziny przyjaciół wybieram se osoby . Jest tak ze ja też jestem tam w tym swiecie sa rozni bohaterowie tez wcielam sie w role rozne. Na początku nie widziałam problemu teraz widze i to powaznie nie potrafie zyc bez tego czuje sie tak jak ten swiat bylyby prawdziwy. Próbuje sie uwolnic ale nie potrafie czuje sie uzalezniona czuje sie tak jakby ktos kazal wierzyc ze ten swiat jest prawdziwy i to robię tak jakby ktos mi wmawial to ze tak jest probowal mi uroic tak sie czuje. Co mam robić? Tak to wszystko wporzadku ze mna ale mam wachania nastroju? Biore leki na depresje. Wizyte mam u psychiatry u profesorq Rybakowskiego rodzina nie wie czemu sie tak zachowuje smieja sie ze mnie nie raz bo nie wiedza bo ide i gadam do siebie albo sie smieje. A ja nad tym nie panuje

Witam,
zaburzenia psychiczne nie są ograniczone wiekowo. Tzn. że moża je mieć w każdym wieku.
Z tego co Pani pisze nie musi jeszcze wynikać coś złego. To że stworzyła Pani sobie świat fantazji i marzy Pani o samochodzie Porsche to np. raczej normalne. Tzw. wizjonerzy często wyobrażają sobie przyszłość tak intensywnie jakby już ją przeżyli. Często
wizualizacja marzeń prowadzi do realizacji celu.
Zaskoczyło mnie, dlaczego Pani bierze leki na depresję, kto to zdiagnozował i jakie to leki (niektóre mają przecież bardzo dziwne skutki uboczne). Abstrahując od wizyty u psychiatry powinna Pani także skonsultować jakiegoś dobrego psychoterapeutę. Uważam, że to konieczne bo może uniknie Pani faszerowania się lekami. Pozdrawiam