Czy możliwa jest menopauza u 35-latki?

Dzień dobry mam pytanie. Czy to jest wczesna menopauza bo od 6 miesięcy nie mam okresu, jestem rozdrażniona, mam częste infekcje UK)ładu moczowego i pochwy tzn grzybicę, bolą mnie piersi nawet przy dotknięciu i bardzo się pocę nawet w nocy a często mi się robi gorąco. Proszę o pomoc bo niewiem c po robić mam35 lat i wstydzę się ginekologa

Lek. Michał Lenard

Menopauza jest możliwa w tym wieku. W Pani przypadku wizyta u ginekologa jest jak najbardziej wskazana. Nie powinna się Pani wstydzić, jest to lekarz jak każdy inny, który Panią zbada, zleci wykonanie odpowiednich badań i na podstawie wyników zdecyduje o właściwym postępowaniu. Pozdrawiam!