Czy możliwa jest renta inwalidzka przy CHAD?

Choruję na depresję dwubiegunową od 14 lat, wcześniej, 23 lata temu miałam epizod depresyjny. Mam za sobą jeden miesięczny pobyt w szpitalu. Jakie mam szanse otrzymania renty inwalidzkiej. Jestem samotną osobą i mam problem z poszukaniem i utrzymaniem pracy.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

W odpowiedzi na Pani pytanie.., może na nie odpowiedzieć jedynie Lekarz prowadzący Panią, znający Panią oraz Pani historię leczenia.

Lekarz prowadzący wydaje zaświadczenie/dokumentację lekarską
(w zależności od decyzji Lekarza) celem ewentualnego orzeczenia stopnia o niepełnosprawności przez komisję lekarską ZUS-u.

Życzę Pani powodzenia i tylko zadowalającego samopoczucia!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Witam, choroba na która Pani cierpi jest poważna, a przebieg trudny - skoro potrzebna była hospitalizacja psychiatryczna. Myślę, ze szanse na uzyskanie renty są. Proszę próbować. Pozdrawiam - Ryszard Chłopek

Szanowna Pani
Zaburzenia psychiczne mogą być podstawą do tego żeby ubiegać się o różnego rodzaju świadczenia w ZUS. Prowadzący Panią lekarz psychiatra pomoże Pani wypełnić odpowiednie dokumenty i być może poinformuje co jeszcze można zrobić aby zwiększyć swoje szanse na świadczenie. Dobrze udokumentowany długotrwały okres leczenia połączony z hospitalizacją też może być dodatkowym atutem.
Joanna Frąckowiak