Czy możliwa jest utrata wzroku po operacji usunięcia zaćmy?

Witam, moja mama (84 lata) miała operowaną zaćmę prawego oka w piątek rano 22 grudnia. Nazajutrz, po zdjęciu opatrunku oraz badaniu kontrolnym okazało się, że nie widzi na to oko. Doktor stwierdziła obrzęk rogówki i przepisała dodatkowe krople (w sumie 4 rodzaje). Dzisiaj, w czwartej dobie po zabiegu nadal nic nie widzi. Podczas zakrapiania oka nie ma odruchu zamykania powieki. Zaczynam się niepokoić czy nie powinna widzieć już choćby zarysów przedmiotów? Z góry dziękuję za odpowiedź (oczywiście spodziewam się, że otrzymam ją po Świętach) -

Witam,
bez zbadania oka nie da się odpowiedzieć na to pytanie. Bardzo mi przykro.

Rozumiem Państwa zdenerwowanie ale jest tyle możliwości, że trudno tu cokolwiek podpowiedzieć.
Najlepiej o stanie oka jest poinformowana osoba, która oko operowała więc tu trzeba szukać odpowiedzi.

W przypadku starych zaćm proces dochodzenia oka "do siebie" możne trwać około 10 dni. Trzeba wtedy poczekać aż oko się chociż trochę wygoi.
Jeżeli widzenie nie będzie lepsze po 10 dnich szukać trzeba przyczyny złego widzenia.
Pozdrawiam