Czy możliwe, aby delikatny obrzęk i sinienie były objawem pękniętej kości?

Witam, Wczoraj idąc przewróciłam się i upadłam na kant płytki przez co doznałam urazu kości piszczelowej. Oczywiście wieczorem udałam się na pogotowie. Jestem w 3trymestrze ciąży więc wykonanie prześwietlenia jest niemożliwe .. I teraz pytanie czy możliwe aby delikatny obrzęk i sinienie były objawem pękniętej kości ? Nie mogę stanąć na całą stopę a tylko na palce . Lekarz przepisał maść ,której nie wolno stosować w 3 trymestrze. A noga boli okropnie... Nie wiem już co robić proszę o radę.

objawy jak przy złamaniu stopy a nie piszczeli. w razie konieczności można zrobić rtg tylko koniecznie zastosować fartuchy ochronne