Czy możliwe jest przeniesienie choroby na człowieka?

Do moje pracy przyszedł klient z psem. Klient odwiedza nas od tygodnia. Niefortunnie poglaskalam psa po czubku głowy a on obwachal mi dłoń. Od razy unylam ja płynem do naczyn (nie miałam w pobliżu mydla) i zeezynfekowalam sprayem o nazwie Asept - czy istnieje prawdopodobieństwo zarażenia wscieklizna? Na dloni miałam zadrapania i ranę wokół paznokcia.

Lek. Paweł Szadkowski

Prawdopodobieństwo zarażenia wścieklizną jest ekstremalnie małe. Zarażone zwierzęta zachowują się nietypowo, często agresywnie. Obserwację w kierunku potencjalnego zarażenia zwierzęcia przeprowadza weterynarz. W Polsce obowiązkowym jest wszczepienie psów przeciw wściekliźnie. Jeśli jednak jest Pani bardzo zaniepokojona może Pani poprosić właściciela o dowód szczepienia psa.