Czy możliwe, że mam astmę wysiłkową?

Mam 14 lat. Trenuję piłkę nożną. Kiedy kładę się spać albo czasem rano kiedy siedzę mam jakiś ucisk w klatce i ciężej mi się oddycha. Kiedy kładę się spać pomaga głęboki oddech i ziewanie. Na treningu i po nim czuję się dobrze. Jestem bramkarzem więc wysiłek nie jest taki duży. Czy to może być astma wysiłkowa? Co mi może być? Co mogę zrobić oprócz badań?
14 LAT ponad rok temu

Witam.

Nie można wykluczyć astmy. By to sprawdzić wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego, który przeprowadzi szczegółowy wywiad lekarski, badanie przedmiotowe oraz skieruje na odpowiednie badania - jeśli będzie podejrzewał astmę konieczne będzie wykonanie spirometrii.

Pozdrawiam.