Czy możliwe, że mogłam zajść w ciążę, jeśli nie doszło do wytrysku?

Witam Czy mogłam zajść w ciążę jeśli nie doszło do wytrysku? Bardzo się boję, doszło do tego w 8 dniu cyklu mój cykl ma 32 dni Odbyliśmy to bez prezerwatywy, a chłopak nie doszedł. Czy jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Proszę o odpowiedź.:(

Redakcja abcZdrowie

Witam,

biorąc pod uwagę długość Pani cyklu, można domniemywać, że owulacja przypada na 18. dzień – pod warunkiem, że są to cykle regularne. Zatem 8. dzień cyklu nie niesie za sobą ryzyka zajścia w ciążę. Również brak ejakulacji potwierdza, że nie doszło do zapłodnienia. Proszę zapoznać się z tym artykułem, będzie wskazówką w ustalaniu dni płodnych: https://portal.abczdrowie.pl/sposoby-obliczania-dni-plodnych.

Natomiast na przyszłość sugeruję, by zadbała Pani o dogodne dla obojga partnerów zabezpieczenie przed niechcianą ciążą, ponieważ stosunek przerywany nie jest skuteczną metodą antykoncepcji. Notorycznie stosowany zwiększa ryzyko ciąży aż do 28%. Zachęcam do lektury naszego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.