Czy można opalać się przy stwierdzonym rumieniu wędrującym?

witam:) Jestem w trakcie antybiotykoterapii. W momencie pojawienia się rumienia wędrującego czyli pierwszej fazy boleriozy dostałam summamed na 6 dni o przedłużonym działaniu czyli 10dni leczenia. Po czym dostałam 10 dni doxycyliny. W sumie 3tyg leczenia. Koncze antybiotyk 29czerwca. A natomiast 4 lipca wyjeżdżam na wakacje. Mianowicie, moje pytanie brzmi czy leczenie raczej jest skuteczne i ew. będę mogła już na wyjeździe spożywać alkohol? Ogolnie czuje się dobrze, nic mi nie dolega, rumień zbladł i troszkę się zmniejszył ale jeszcze troche go widać. Opalanie na wyjeździe w chodzi w grę?

Lek. Michał Lenard

Może się Pani opalać. Jeżeli chodzi o ocenę skuteczności leczenia, nie można jej ocenić bez odpowiednich badań, dlatego po zakończeniu przyjmowania leków powinna się Pani zgłosić do swojego lekarza prowadzącego. Pozdrawiam!