Jak zabezpieczyć znamiona przed opalaniem?

Dzień dobry. Wybieram się na wakacje do Włoch. Mam bardzo jasną karnację i chciałabym przygotować trochę skórę do słońca w solarium. Zawsze opalam się na czerwono i moja skóra raczej nie lubi słońca. Do solarium mam zamiar pójść ze 3-4 razy po 3minuty przed wyjazdem. Chciałabym zapytać czy znamiona barwnikowe na skórze mogę przed solarium zabezpieczyć punktowo kremem z filtrem do stosowania na słońcu. Mam sporo malutkich pieprzyków na ciele. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli ma pani fototyp skóry, który źle znosi opalanie to żadne intencjonalne opalanie nie jest wskazane (zwłaszcza w solarium). Wychodząc na słońce na wakacjach najlepiej używać kremów z wysokim filtrem UV. Może pani też poczytać o fototypach skóry, co pomoże dobrać najlepsze postępowanie.