Czy można przestać stosować lek Asentra?

Od stycznia brałam regularnie Asentre na objawy nerwicy i uspokojenie po śmierci bliskiej osoby. Dwa dni temu skończyłam ostatnie wypisane opakowanie. Czy mogę tak po prostu przestać brać te leki? Czy powinnam iść do psychiatry i poinformować, ze chce skończyć z lekarstwami? Dodam, ze moj lekarz przyjmuje we wtorki, a ze względu na 1 maja nie mam możliwości wizyty, stad moje pytanie na forum co robić? Czy może udać się do lekarza rodzinnego żeby wypisał mi receptę i zacząć je brać dalej jak najszybciej? Proszę o porady.

Lek. Paweł Szadkowski

Odstawienie tego typu leczenia wymaga stopniowej redukcji dawki. Powinno się to odbywać pod nadzorem lekarza psychiatry. Sugeruję pilnie się do niego udać, a jeśli to niemożliwe to może pani spróbować wizyty u lekarza rodzinnego.