Czy można stosować Bisocard podczas starań o ciążę?

Od 10 lat choruje na depresje od 2 lat niebiore lekow bo chcialam byc w ciazy i bylam ale poronilam w 10 tyg choruje tez na nadcisnienie arytmie stosuje bisocard 2.5 pol tabletki i choruje na niedoczynnosc tarczycy stosuje euthyrox czasem robi mi sie ciemno w oczach poca mi się rece i nogi i slabo mi rosnie cisnienie niemoge zlapac tchu czy to na tle n nerwowym chodze raz w miesiacu do psychologa niechce vrac lekow co chce byc w ciazy niewiem co robic prosze o rade

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Zanim Pani zajdzie w ciążę, to powinna Pani udać się do internisty w celu ustalenia odpowiedniego leczenia nadciśnienia i arytmii w celu zastosowania leków bezpiecznych w ciąży. Poziom hormonów tarczycy również powinien zostać uregulowany pod kontrolą lekarza. Ponad to powinna Pani nadal leczyć depresję - lekarze mogą dobrać odpowiednie leczenie. Na pewno nie wolno samemu podjąć decyzji o przerwaniu farmakoterapii.