Co jest powodem drżenia rąk i pocenia?

Dziendobry od 10 lat choruje na depresje od dwoch lat niebiore lekow bo chcialam byc w ciazy i bylam ale poronilam w 10 tygodniu od jakiegos czasu rece mi sie poca nogi serce mocno bije i trzese sie jakby zimno.mi.bylo wybudza mnie to w nocy i za dnia tez tak mam co to jest czy lęki biore tylko leki ziolowe extraspasmina lekow psychotropowych niebiore poniewaz chce byc w ciazy

Dzień dobry, z uwagi na trudne doświadczenie jakim było poronienie i dalsze staranie się o dziecko jest ryzyko, że pojawiają się zaburzenia lękowe. Proszę jednak zarejestrować się do lekarza pierwszego kontaktu i wykonać podstawowe badanie między innymi na tarczyce, żeby ją wykluczyć. Następnie proponuje pomyśleć o psychoterapii. Kiedy nie może Pani przyjmować leków jest to pomocna forma przy tego rodzaju problemach.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam Panią
Nieleczona depresja prowadzi do pogarszania się stanu zdrowia
psychicznego
i fizycznego.
Niewyleczona depresja może skutkować pojawieniem się
kolejnych zaburzeń.
Pani objawy mogą też sugerować zaburzenia nerwicowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby podjęła Pani leczenie
lub psychoterapię.
Jeżeli w przyszłości planuje Pani ciążę, to koniecznie należy zadbać
o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne.
Niebezpieczeństwo stanowi też fakt, że ciąża może sprzyjać zarówno
złagodzeniu jak i rozwojowi depresji czy zaburzeń nerwicowych.
Poza tym, jeżeli nie wyleczy Pani depresji i towarzyszących jej zaburzeń,
to po porodzie będzie Pani miała trudności w sprawowaniu właściwej opieki
nad dzieckiem
, a Pani stany depresyjne będą przenosić się na dziecko.
Dlatego dla dobra Pani i w przyszłości dla dobra dziecka, konieczne jest
niezwłoczne podjęcie psychoterapii.
Terapeuta pomoże też Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl