Czy można stosować Theraflu podczas karmienia piersią?

Witam, po jakim czasie od zażycia leku na przeziębienie theraflu extra grip można karmić piersią? Czy jeśli ostatnią saszetkę tego leku wypiłam w czwartek rano (wcześniej we wtorek 3x1sasz. i w środę 2x1sasz.) to czy w piątek rano mogę zacząć karmić piersią? Dziękuję za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli ostatni raz spożyła Pani lek w czwartek rano, to po dobie może Pani bez obaw karmić piersią. Niewskazane jest zażywanie leku podczas karmienia piersią – w przypadku przeziębienia należy unikać preparatów wieloskładnikowych, zwłaszcza jeżeli w składzie znajdują się: pseudoefedryna czy fenylefryna. Natomiast paracetamol oraz ibuprofen są bezpieczne. Zachęcam do lektury artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/karmiaca-mama-choruje.

W przypadku chorób sezonu jesienno-zimowego, to jest zwłaszcza przeziębienia, warto wybierać naturalne metody – o ile to możliwe – ponieważ będą najbezpieczniejsze dla niemowlęcia. W przypadku dzieci starszych, gdy odstępy między karmieniami są dłuższe lub można je zastąpić posiłkiem stałym, ryzyko zaszkodzenia dziecku jest niewielkie.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/domowe-sposoby-na-przeziebienie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.