Czy można stosować żeń-szeń w tej sytuacji?

Dzień dobry, 22 lata, 183, 80kg, mężczyzna Velaxin 150mg (dzień) Mirtagen 30mg (noc) Stwierdzona depresja, psychoterapia od listopada Czy suplementacja Żeń-szenia indyjskiego ashwagandha może być przyjmowana? Obecnie stan bardzo dobry, stała opieka psychiatry, psychoterapeuty.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

takie pytanie powinien Pan zadać lekarzowi prowadzącemu, który zna Pański stan zdrowia.

W naszym serwisie znajduje się artykuł poświęcony tej roślinie, w którym można znaleźć m.in. informacje mówiące o tym, że preparaty z korzeniem ashwagandhy nie są polecane osobom, które stosują leki nasenne lub uspokajające, a także środki znieczulające.

Więcej pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/naturalny-sposob-na-depresje-i-stres-dzialanie-potwierdzone-naukowo.

Nasz ekspert wypowiedział się pod podobnym pytaniem innego użytkownika zaznaczając, że stosowanie żeń-szenia indyjskiego z lekami antydepresyjnymi jest na własną odpowiedzialność.

Link do pytania znajduje się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-zazywac-ashwagandhe-przyjmujac-jednoczesnie-leki-anty-depresyjne,

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.