Czy można tak często wykonywać test obciążenia glukozą?

Witam, Mam pytanie odnosnie testu obciazenia glukoza 75g , bedac w ciazy lekarz kazal przeprowadzic mi owo badanie , az 3razy w odstepie 3tygodni, obecnie taka praktyke uznaje sie za szkodliwa dla trzustki, czy powinnam zrobic jakies badania ?

Lek. Paweł Szadkowski

Wątpliwe żeby doszło do uszkodzenia trzustki. Wykonanie ww. badań musiało mieć odpowiednie uzasadnienie kliniczne. Sugeruję omówić to ze swoim lekarzem prowadzącym.