Czy można ubiegać się o zwrot kosztów poniesionych na leczenie cukrzycy typu 1?

od 20 lat choruję na cukrzycę typu I,czy jest możliwość uzyskania zwrotu kosztów leczenia tzn zakupu coraz droższych lekarstw?Jeśki tak to gdzie i jak się coś takiego zalatwia?

Polskie przepisy przewidują refundację leków dla osób ubezpieczonych, którą uzyskuje się podczas nabywania leku w aptece (czyli zniżka na leki). Można ubiegać się o różne formy pomocy w ośrodkach pomocy społecznej (trzeba spełniać kryteria finansowe). Osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności mogą odliczać koszty leków - szczegółów można się dowiedzieć w urzędzie skarbowym.
Zwrot kosztów leczenia jest możliwy jeśli ma się polisę przewidującą taką opcję, jednak w naszych warunkach nie ma tego w standardzie.