Czy można zajść w ciążę stosując Bioxetin?

Witam, chciałabym zacząć planować zajście w ciążę. Natomiast biorę leki betaloc zok 25 oraz bioxetin 20. Lekarz kardiolog powiedział, ze nie ma przeciwwskazań i żeby nie przerywać brania, psychiatra powiedziała że też nie widzi przeciwwskazań, natomiast lekarz rodzinny i ginekolog uważają, ze powinnam zaprzestać brać te leki A jak wiadomo... ciężko jest odstawić. Co powinnam zrobić

Witam! Leki z grupy SSRI zalicza się do grupy C. Badań z tymi lekami na kobietach ciężarnych nie przeprowadzano, jednak doświadczenia na ciężarnych samicach powodowały objawy teratogenne u płodu. Lepiej przejść na leczenie niefarmakologiczne. Pozdrawiam W. Łuczkowski.