Czy lek Parogen 20 mg może mieć negatywne skutki dla płodu?

Od 10 lat biorę lek przepisany przez psychiatrę PAROGEN 20mg raz dziennie. Czy moze on mie negatywne skutki dla płodu gdybym była w ciąży? Jakie to moga być skutki. Czy ktos z Państwa zna przypadki kobiet w ciąży biorace tego typu leki i jakie to mialo skutki dla płodu? Tego leku nie mogę odstawić- nerwica, lęki.

Witaminy w ciąży

Witam!
Leków kategorii C nie powinno się stosować u kobiet ciężarnych z uwagi na zagrożenia jakie mogą wystąpić u płodu (działanie teratogenne). Należy metodę leczenia dostosować do normalnych ludzkich potrzeb! Zmiana metody leczenia!!!
Powodzenia.
W. Łuczkowski.