Czy przy braniu tego leku można zajść w ciążę?

Czy mimo brania leku parogen można zajść w ciążę? Biorę ten lek od siedmiu lat Od trzech miesięcy staramy się z mężem o dziecko Narazie nie udało mi się zajść w ciążę ale bardzo pragniemy mieć dziecko Dodam że mam 38 lat Będę wdzięczna za pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witam,

podczas stosowania leku ParoGen można zajść w ciążę.

ParoGen jest lekiem stosowanym w leczeniu depresji należącym do SSRI (selektywnych inhibitorów zwrotnego wychwytu serotoniny). Nie wpływa on na zajście w ciążę, jednak nie ma badań, które mówiłyby, jaki wpływ będzie miał ten lek na płód oraz rozwój dziecka.

Jeśli tylko jest taka możliwość, zaleca się odstawienie leku ParoGen podczas starań o ciążę lub zamienienie go na alternatywne metody leczenia bezpieczne zarówno dla matki, jak i dziecka. Proszę porozmawiać ze swoim lekarzem na temat ewentualnej zmiany leczenia na okres ciąży.

Dopuszczalne jest przyjmowanie preperatu wyłącznie w sytuacjach, w których żadne inne środki nie działają na pacjenta. Gdyby jednak w trakcie przyjmowania leku okazało się, że jest Pani w ciąży, proszę nie odstawiać go nagle i bez konsultacji z psychiatrą.

Więcej o leku może Pani przeczytać pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/parogen-wlasciwosci-samopoczucie-skutki-uboczne-cena.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.