Czy można złagodzić te objawy i kiedy może nastąpić poprawa?

Witam, moja córka (21 lat,waga 53 kg) od 3 miesięcy jest leczona I*** (dawka 30 mg). Niestety z jej cerą jest coraz gorzej - duże ropne krosty na policzkach, czole i brodzie. Dla złagodzenia dermatolog przepisał jej E*** w dawce 20 mg, ale nie ma poprawy. Jest załamana, zastanawia się nad przerwaniem kuracji. Jest studentką medycyny i wstydzi się z taką cerą chodzić na zajęcia. Bardzo proszę o poradę, czy można złagodzić te objawy i kiedy może nastąpić poprawa? Ona uważa, że gdyby wiedziała, że tak będzie przebiegała kuracja, nigdy nie zdecydowałaby się na nią. Bardzo proszę o odpowiedź, Anna Marecka

ponad rok temu

Witam serdecznie!

W stosowanej kuracji rzeczywiście mogą pojawić się objawy, które wystąpiły u córki. Niestety nie da się powiedzieć dokładnie po jakim czasie nastąpi poprawa, bo jest to sprawa indywidualna.

Jednak najczęściej efekty stosowanego leczenia, nawet po ciężkich początkach, są zadowalające. Tak więc doradzam uzbrojenie się w cierpliwość, tym bardziej że już tyle córka przeszła, szkoda byłoby te miesiące zmarnować. Proszę spróbować ją wspierać.

Jednak decyzja powinna być podjęta przez córkę, najlepiej po ponownej konsultacji z prowadzącym dermatologiem.

Pozdrawiam

Witam Pani Anno niech córka się nie poddaje, czy przy stosowaniu preparatu są dodatkowo wykonywane zabiegi peelingów medycznych?

Proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.