Czy nadal mam stosować zastrzyki przeciwzakrzepowe?

Witam. Mam złamany duży palec u nogi. Założono mi gips i przepisano zastrzyki przeciwzakrzepowe na okres unieruchomienia. Po tygodniu zdjęto mi gips, zamiast niego mam usztywniony palec poprzez założenie opatrunku plastrowego na palec złamany oraz sąsiedni. Obecnie zaczynam poruszać się bez kul ortopedycznych, jednak złamanego palca dalej staram się nie używać. Moje pytanie brzmi czy nadal muszę brać zastrzyki przeciwzakrzepowe.

Profilaktyka przeciwzakrzepowa jest szczególnie istotna w okresie unieruchomienia. Po powrocie do aktywności fizycznej można zaprzestać antykoagulacji. Sugeruję jednak, żeby decyzję skonsultował Pan z lekarzem, który zalecił stosowanie leku.