Czy należy brać codziennie ibuprofen na bóle kolan?

Witam mam bóle w kolanach a dokładniej mięśnie czworogłowym przy zaczepnie z kolanem.Mam 19 lat .Bylem u lekarza nie wiedział co to ale powiedział ze nie reumatyzm.Na rentgenie nic nie widać.Boli mnie najczęściej jak wstaje o używam siły nóg albo jak się robi przysiady.Masci przeciwbólowe mi nie pomagają ale ostatnio zauważyłem jak byłem przeziebiony i brałem duże dawki ibupromu to ból znikał.Czy powinienem brać codziennie ibuprom i to może coś da na kolana?Czy 400mg codziennie uszkodzi wątrobę?

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy od dolegliwości i wskazań . Proponuje wykonać usg stawów kolanowych i koniecznie udac się na konsultacje do lekarza reumatologa