Czy należy powtórzyć badania w kierunku rumienia zakaźnego w ciąży?

Rumień zakaźny w ciąży. Kilka tygodni temu miałam kontakt z osobą zakażoną. Wykonałam badania w kierunku Parvowirusa B 19 proszę o interpretację wyników. IgG 10,5 IU/ml IgM 0,1 IU/ml Zakresy: < 4 IU/ml wynik negatywny >=4-<5,5 IU/ml wynik graniczny >=5,5 IU/ml wynik pozytywny. Czy jest szansa, że zrobiłam za wcześnie wyniki, jak długo utrzymuje się IgM po zakażeniu, czy może skoro mam dodatnie IgG przy ujemnym IgM oznacza, że jestem odporna? Czy powinnam powtórzyć wyniki? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje powtórzyć badanie .wyniki wskazują na wcześniejszy kontakt z drobnoustrojem . Proszę udac się do lekarza prowadzącego ciąże