Czy negatywne wyniki i okres ze skrzepami wykluczają ciążą?

Witam. 6 stycznia odbyłam stosunek z partnerem z prezerwatywą ale pękła.14 dni po stosunku zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywny. W dzień spodziewanej miesiączki czyli 21 dni po stosunku zrobiłam drugi test i też wyszedł negatywny,2 dni później dostałam miesiączkę ze skrzepami. Czy negatywne wyniki i okres ze skrzepami wykluczają ciąże?
KOBIETA, 20 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Negatywne dwa testy (jeśli zostały wykonane zgodnie z instrukcją i były dobrej jakości) i miesiączka wykluczają ciąże.

Jeśli jednak chce mieć pani pewność 100% ,bo mimo wszystko ma Pani wątpliwości, to polecam wykonać test ciążowy z krwi. Cechuje się on wysoką czułością,znacznie większa od ogólnie dostępnych testów ciążowych z moczu.

Pozdrawiam