Czy nerwica powoduje osłabienie mięśni?

Dzień dobry choruje 9 lat na nerwice lękowa i mam coraz to dziwne objawy np dziwne uczucie zimna w ustach osłabienie mięśni czasami mam wrażenie że przestanę oddychać takie uczucie wszystkich mięśni jak z waty czy istnieje możliwość wyleczenia tych stanów tylko poprzez terapię gdyż leki mnie nieprzekonuja???

Witam! Nerwica Może dawać objawy identyczne jak choroby somatyczne. Leczenie farmakologiczne w tych sprawach jest tylko leczeniem objawowym. Przyczynowe leczenie jest oparte na różnych oddziaływaniach psychoterapeutycznych. Czasem stosujemy stymulacje magnetyczne nerwów, ośrodków lub części centralnego układu nerwowego (mam tu na myśli techniki nieinwazyjne). Stuprocentowych gwarancji nikt nie da, ale wyniki bywają bardzo dobre. Pozdrawiam W. Łuczkowski.