Czy odejście od męża będzie dobrym rozwiązaniem?

Witam mam problem z mężem który na chwilę obecną siedzi w domu i nic nie robi . Wstaje o godzinie 11 piję kawę i siada na fotelu i gra w bilarda na telefonie. Wyczyści piec rozpali w nim i da psom jeść to są czynności jakie robi przez cały dzień. Jest alkoholikiem po dwóch odwykach od 11 miesięcy nie piję . Mieliśmy bardzo duże problemy rok temu mąż był w trasie alkoholowym i zrobił bardzo dużo złego mi i naszym dzieciom . Mamy dwoje dzieci 18 letniego syna i 16 córkę. Była rozprawa rozwodowa ale uprosil mnie o to by mu dac ostatnią szansę i dałam ale teraz tego żałuję. Byliśmy u lekarza który stwierdził chorobę dwubiegunowa i przepisał leki brał może 3 miesiące potem odstawil bo stwierdził że mu nie pomagają. Zapisałam nas na terapię małżeńską ale byłam na dwuch spotkaniach byłam sama do pracy nie poszedł z biura pracy go wyrejestrowali i nie ma żadnego ubezpieczenia . Ja pracuje i nikt mi nie pomaga finansowo chcę się wyprowadzić ale dzieci nie chcą bo twierdzą że jest spokój bo nie piję ale ja się bardzo męczę i jestem już zmęczona tym że on nic nie widzi i nic nie robi strasze go że odejdę ale to też nic nie daję.

Witam. Odejście od męża przypuszczam wydaje się być dobrą opcją dla pani, jednak nikt tej decyzji nie może za panią podjąć. Wiele pani przeszła, przecierpiała. Teraz też czuje się pani osamotniona i ciężko przychodzi pani zaakceptować, że mąż nie bierze odpowiedzialności za wasze życie, nie pracuje, nie jest aktywny, nie leczy się. Warto sobie przeanalizować na spokojnie wszystkie za i przeciw w kwestii odejścia od męża. Co pani zyska odchodząc, co straci. A także co pani zyska zostając , a co straci zostając. W pani sytuacji też duże znaczenie mają dzieci, z których jedno jest już pełnoletnie. Warto potraktować je po partnersku, szczerze z nimi porozmawiać- też uwzględnić je przy tej liście- za i przeciw. Proszę się zastanowić też jakie konkretnie oczekiwania ma pani wobec męża. Mówi pani, że chciała , by mąż się zmienił- przestał pić, i trwa to już 11 miesięcy- wydaje się to być sporą zmianą, ale przypuszczam dla pani niewystarczającą. Co konkretnie więc miałoby się jeszcze zmienić- proszę pani oczekiwania przestawić mężowi, porozmawiać z nim, jak on postrzega sytuację, czy jest w stanie te oczekiwania spełnić, co on sam może zaproponować.
Warto powrócić do terapii jeśli te propozycje nie dadzą żadnych efektów. Życzę wszystkiego dobrego
Agnieszka Fiszer
www.agnieszkafiszer.pl