Czy osoba przyjmująca tabletki antykoncepcyjne, która zwymiotowała powinna pominąć tabletki placebo?

Witam, W zeszły wtorek 26.12 przyjęłam tabletke antykoncepja Vixpo niestety po upływie 1,5h wystąpiły wymioty. nastepnie przyjęłam kolejną. Po dwóch godzinach wystąpiły kolejne wymioty.następnego dnia przyjelam tabletkę o stalej porze. Według ulotki powinnam przyjąć pominięta dawke, niestety zapomniałam o tym. Czy mam wyrzucić tabletki placebo i postepowac według ulotki pomimo nie przyjęcia pominiętej dawki i czy bede zabezpieczona? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

sadze ze nie będzie Pani zabezpieczona i wskazana jest wizyta u ginekologa