Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej i przyjęcie tabletek placebo

Biorę tabletki naraya plus. Podczas 3 tyg. pominęłam tabletkę, niezwłocznie gdy sobie przypomniałam przyjęłam ją. na ulotce pisze żeby w tej sytuacji pominąć tabletki placebo. jednak nie doczytałam tego i również je przyjęłam. nie mam okresu, czy mam zacząć kolejne opakowanie czy mogę w tej sytuacji odstawić te tabletki, gdyż jestem już na to zdecydowana.?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Dla zapewnienia ochrony przed ciążą warto rozpocząć stosowanie kolejnego opakowania.