Czy osoby z nerwicą nie mogą stosować suplementacji?

Witam, chciałbym zadać pewne pytanie, dlaczego na każdej stronie internetowej związanej z ustaleniem diety i suplementacji na siłownię w regulaminie pisze ze nie mogą występować objawy somatyczne, jak rozumiem wlicza się w to i nerwica, dlaczego? Czy takim osobom ta dieta i suplementacja może zaszkodzić?

Witam,

nerwica jest to problem psychologiczny, który można obserwować w ciele, czyli daje symptomy somatyczne. Inne czynniki związane z ciałem, czyli objawy somatyczne na tle biologicznym, wynikające z chorych narządów wewnętrznych, np. tachykardia spowodowana pobudzeniem układu współczulnego - w przypadku nerwicy i tachykardia jako problem kardiologiczny wynikający z chorób serca. Składniki suplementacji na siłownię mogą zawierać preparaty pobudzające, w związku z tym mogą nasilać się objawy nerwicy, tak jak Red Bull, mocna kawa.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Panu,

Na Pana pytanie może odpowiedzieć lekarz prowadzący Pana, który zna Pana i Pana historię, gdyż każdy reaguje w sposób zindywidualizowany.

Życzę Panu pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com