Czy palec może być źle zrośnięty?

Witam złamana podstawa kości paliczka 3 ręki lewej Lekarz zalecił 2 tygodnie unieruchomienia czy to nie za krótki okres czasu? Powiedział że po 2 tygodniach mogę iść odrazu do pracy Dał mi zalecenie aby przed końcem L4 rozruszać palec Oczywiście zastosowałem się do tego Palec cały spuchniety siny i nie można nim zginac okropny ból i tak jakby jakaś blokada Czy palec może być źle zrosniety ?

Wszystko zależy od rodzaju złamania. Rzeczywiście przy nieprzemieszczonych złamaniach dłuższe unieruchomienie nie jest wskazane i może być niekorzystne. NIemniej brak unieruchomienia nie oznacza powrotu do normy i do możliwości podjęcia pełnych obciążeń. To zajmuje dużo dłużej. Jesli objawy się utrzymują konieczna jest ponowna wizyta u ortopedy.