Czy plamienie implantacyjne może trwać cztery dni?

Dzień dobry Czy plamienie implantacyjne może trwać 4 dni? Trochę się martwię z tego powodu. Po ilu dniach plamienia powinnam udać się fo lekarza?

Redakcja abcZdrowie

Witam, raczej nie powinno. Objawy towarzyszące zagnieżdżaniu zarodka zazwyczaj trwają około kilku godzin, a mogą im towarzyszyć – lekkie skurcze oraz mdłości lub obrzęk piersi. Więcej o krwawieniu implantacyjnym w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne. Jeśli jednak plamienie przedłuża się, należy skontaktować się z ginekologiem, bo takie symptomy mogą świadczyć o jakichś nieprawidłowościach, np. ciąży pozamacicznej albo infekcji intymnej. Serdecznie zachęcam do zapoznania się z sugestią naszego eksperta pod tym adresem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-plamienie-implantacyjne-nie-trwa-zbyt-dlugo. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.