Czy po ekstrakcji zębów można płukać jamę ustną tym roztworem?

Dzień dobry, czy po ekstrakcji zębów (szwy na dziąsłach) można płukać usta roztworem glimbax?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w przypadku ekstrakcji zębów i szycia na dziąsłach, zwykle zaleca się unikanie płukania ust w pierwszych 24 godzinach po zabiegu, aby umożliwić krzepnięcie krwi i zapobiec zaburzeniom procesu gojenia.

Co do Glimbaxu jednak, może Pan go stosować, ze względu na jego przeciwbólowe i przeciwzapalne działanie. Pozwoli on zniwelować ból i przyspieszy gojenie rany.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/glimbax

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.