Czy po jakimś czasie to minie?

Dzień dobry, mam 22 lata i od niedawna zacząłem swoją bliższą przygodę z moją dziewczyną. W sumie zrobiliśmy to jakies 5 razy przy czym za pierwszym razem ledwie co rozpocząłem penetracje a juz było po wszystkim... Pozostałe razy myślę, że nie trwały nawet minuty Są to moje pierwsze takie doświadczenia w życiu ( chodzi o sam stosunek ), moja kobieta wczesniej miała partnera który podobno potrafił to długo. Sama ona nie wywiera na mnie żadnej presji i wszystko rozumie aczkolwiek ja sam troszkę sie tym flustruję, że taka sytuacja sie powtarza. Dobrze wiem że to jest początek i pewnie tak musi być ale po prostu chciałbym zapytać czy to przejdzie po jakimś niedługim czasie czy możliwe że tak będzie zawsze

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

inicjacja seksualna może być związana ze stresem, nadmierną koncentracją czy też strachem przed niepowodzeniem. Z tego powodu życie seksualne może pozostawiać wiele do życzenia.

Przedwczesny wytrysk to jedna z częściej występujących dysfunkcji seksualnych. Może ona wynikać z jednostek chorobowych, jak również być związana z czynnikami psychologicznymi. Z uwagi na to, że jest to nowe doświadczenie w Pańskim życiu bardzo prawdopodobna wydaje się ta druga opcja. Przyczyną może być niska samoocena, lęk przed oceną, brak akceptacji, lęk przed bliskością, problemy w relacjach lub negatywne doświadczenia seksualne.

Zdaniem naszego eksperta z zakresu seksuologii – w miarę upływu czasu i wraz z nabieraniem doświadczenia, problem ten powinien ustąpić samoistnie. Jeśli tak się nie stanie, proszę skorzystać z pomocy specjalisty.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/szybki-wytrysk-po-kilku-ruchach,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czym-spowodowany-jest-szybki-wytrysk,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/szybki-wytrysk-u-22-latka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.