Czy po takim czasie wyniki testu na HIV będą wiarygodne?

Witam. Wynik ujemny testu na Hiv 4 generacji Combo po 21 pełnych dniach od ryzykownego kontaktu w ilu procentach będzie wiarygodny? Czy mogę być już spokojny? Nie daje mi to spokoju. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

testy IV generacji potrafią wykryć wirusa HIV już po około 2 tygodniach od dnia potencjalnego zakażenia. Wynik ujemny jest dobrym sygnałem i najprawdopodobniej nie jest Pan zakażony wirusem HIV. Dla pewności zawsze można powtórzyć test po około 12 tygodniach od ryzykownej sytuacji.

Więcej informacji na temat wirusa HIV i sposobów jego wykrywania znajdzie Pan w artykule poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/hiv

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.