Czy po udarze można wykonać tatuaż?

Witam. Kobieta lat 31, przebyty udar niedokrwienny 3 lata temu. Udar spowodowany PFO. PFO zamknięte zapinka Amplatza. Brak problemów z krzepliwoscia krwi. W zwiazku moja historia mamy 3 pytania. Czy moge bezpiecznie zajsc w ciaze? Czy po udarze można wykonać tatuaż? Jakich zabiegów z zakresu medycyny estetycznej nie można wykonywać?

Witam!
Można, ale po co? Jeżeli nie przyjmuje Pani leków to zajście w ciążę nie jest przeciwwskazane. Przy wykonywaniu tatuażu może dojść do zakażenia, ale jeśli Pani musi zrobić sobie obrazek to proszę. Wszelkie zabiegi prowadzące do naruszenia ciągłości powłok skórnych lub śluzowych łączą się z ryzykiem wprowadzenia do organizmu jakiegoś świństwa - jest ryzyko!
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.