Czy po usunięciu migdałków u dorosłego mężczyzny może zmienić się głos?

Czy po usunięciu migdałków u dorosłego mężczyzny może zmienić się głos? Czy taki zabieg jest bezpieczny? Przyczyna usunięcia to bardzo głośne chrapanie i bezdech senny

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, każdy zabieg operacyjny niesie ze sobą możliwość wystąpienia powikłań i wątpliwości powinny zostać wyjaśnione z laryngologiem przed operacją. Zabieg usunięcia migdałków jest jednak stosunkowo bezpieczną procedurą. Głos może się nieznacznie zmienić, jednak za głos odpowiadają przede wszystkim struny głosowe, których operacja nie obejmuje.