Czy poszerzenie przestrzeni podtwardówkowych wymaga leczenia operacyjnego?

Gdy syn miał 6 miesięcy stwierdzono u niego poszerzenie przestrzeni podtwardówkowych (12 mm), zalecono zrobienie powtórnego usg za 6 tygodni, wtedy były już powiększone do 14mm, obecnie rozmiar główki ma 47,5cm. Otrzymaliśmy skierowanie do neurochirurga dziecięcego ale niestety terminy wizyt nawet prywatnie są bardzo długie. Jak będzie przebiegało leczenie? operacja? czy możemy zrobić jakieś badanie by przyspieszyć ewentualne leczenie?
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Jak leczy się udar?

Tomasz Pasterski, neurochirurg z Kliniki Neurochirurgii Szpitala Bródnowskiego w Warszawie opowiada o Krajowym Centrum Leczenia Chorób Naczyniowych, gdzie stosuje się minimalnie inwazyjne leczenie udaru mózgu. Polega ono na wyjęciu zatoru z naczynia i uzyskaniu przepływu krwi, co może skutkować pełnym wyleczeniem. Metoda jest ograniczona czasowo, najważniejsza jest szybka reakcja. Ta zasada obowiązuje zawsze w przypadku pojawienia się udaru. Jak dowiadujemy się z filmu, lekarze neurolodzy mogą kontaktować się z Centrum w przypadku udarów.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Proponuje udac się do lekarza neurologa lub zgłosić się na izbę przyjęć szpitala gdzie jest oddział neurochirurgii dziecięcej

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty