Czy poszerzenie przestrzeni podtwardówkowych wymaga leczenia operacyjnego?

Gdy syn miał 6 miesięcy stwierdzono u niego poszerzenie przestrzeni podtwardówkowych (12 mm), zalecono zrobienie powtórnego usg za 6 tygodni, wtedy były już powiększone do 14mm, obecnie rozmiar główki ma 47,5cm. Otrzymaliśmy skierowanie do neurochirurga dziecięcego ale niestety terminy wizyt nawet prywatnie są bardzo długie. Jak będzie przebiegało leczenie? operacja? czy możemy zrobić jakieś badanie by przyspieszyć ewentualne leczenie?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac się do lekarza neurologa lub zgłosić się na izbę przyjęć szpitala gdzie jest oddział neurochirurgii dziecięcej