Poszerzone przestrzenie popajęczynówkowe u niemowlaka

Syn ma 10 miesięcy i poszerzone przestrzenie popajęczynówkowe, które w 4 miesiącu życia wynosiły max. 13mm obustronnie, a miesiąc później już się nie zwiększyły. Wyniki w 7 miesiącu życia to 12mm. Obwód głowyteż się ustabilizował i rósł do tej pory równolegle do 97 centyla. Ostatnie usg wykazało przestrzenie o głębokości 10mm i niewielkie poszerzenie podtwardówek w okolicy prawej strony sierpa. W ciągu ostatniego tyg. główka urosła aż 4mm. Co może być przyczyną i jakie mogą być konsekwencje?

Najlepiej w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z neurologiem dziecięcym, który udzieli konkretnych informacji o przyczynach tego stanu i dalszym sposobie postępowania.